GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Ljushållare 15286313
nr 1528 6313
Göran Wärff
(1933-2022), Sverige
Ljushållare, 3 delar, Göran Wärff (1933-2022), Sverige, "Hurricane", Kosta Boda, 9-18 cm. Stora är signerad
Kondition: stora med nagg undertill
Göran Wärff, svensk glaskonstnär och formgivare född 1933 på Gotland, död 2022.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:56:31
300 kr
350 kr
Göran Wärff
Läs mer om Göran Wärff